mieszkanie

Wyszukaj w bazie tekstów

Jak wybrać dobrą tapetę. tapeta

Piekarnik w kuchni. piekarnik

Jak wybierać meble? wybór mebli

Pomysł na dekorację ścian. dekoracja ścian

Wybieramy farbę do sypialni. farba

Antyki w domowym wnętrzu antyki

Balkon ważnym elementem. balkon

Dbamy o ogród. ogród

Oszczędzamy energię w domu. energia

Podłogi w domowych wnętrzach. podłoga

1 2 3 4 5 >>

Nie zawsze warto łączyć nowoczesność z tradycją

Meble nowoczesne zestawione z meblami z poprzednich epok nie zawsze dobrze sie komponują. Warto więc dobrze rozważyć takie zestawienie bo czasami efekt może być daleki od oczekiwanego.


Dekoratorzy zazwyczaj zalecają, aby wnętrza domów i mieszkań były urządzane w jednym stylu, który będzie pojawiał się konsekwentnie we wszystkich pomieszczeniach.

Wyjątkiem mogą być pokoje dla dzieci, które mogą się różnić od pozostałej części domu. A gdyby jednak złamać tą zasadę i w domu połączyć meble do salonu nowoczesne z klasycznymi?

Doświadczenie pokazuje, że można tak postąpić, jednak, aby połączyć meble do salonu nowoczesne ze starymi potrzebne będzie duże wyczucie smaku i ogromna ostrożność. Nie mogą to być przypadkowe kompozycje tylko przemyślane wybory. W swoim czasie modne były wnętrza, w których łączono meble nowoczesne z meblami z poprzednich epok.

Głównie polegało to na tym, aby przy jednym stole postawić krzesła w całkiem odmiennych stylach. Trend ten jednak nie zadomowił się na dłużej, być może dlatego, że większość ludzi uważa takie eksperymenty za zbędne, gdyż meble do salonu nowoczesne powinny stać obok nowoczesnych, a styl klasyczny powinien być zarezerwowany dla innych wnętrz.

Niektórzy architekci próbowali także łączyć w jednym domu wnętrza w różnych stylach. Sprawdzało się tylko w przypadku, gdy wszystkie pomieszczenia stanowiły osobną całość. Kompletnie nie nadawało się to, gdy domy miały charakter otwartej przestrzeni, nie było w nich drzwi, gdyż salon, kuchnia, jadalnia i korytarz stanowiły jedność.

Jedynym słusznym rozwiązaniem mogłaby być opcja, gdy tylko pomieszczenia zamknięte byłyby w innych stylach na przykład sypialnie czy łazienki. W ten sposób różne style nie kolidowałyby ze sobą.

Polecane teksty
Meble do sypialni muszą być wygodne
Meble nowoczesne do sypialni są innowacyjne ale muszą być przede wszystkim wygodne nowoczesne meble do sypialni

Wybieramy farbę do sypialni.
Sypialnia jest wnętrzem bardzo ważnym, dlatego trzeba o nią zadbać. farba

Jak elegancko udekorować lokal?
Jeśli nie masz idei jak urządzić własne mieszkanie oraz nie masz zaplanowanego wzoru nie frasuj się. Na portalu odkryjesz wszystkie niezbędne rady wyposażenie kuchni

Urządzamy przytulną kuchnię.
Kuchnia jest miejscem ważnym, ponieważ to tam przygotowujemy posiłki dla całej rodziny. kuchnia

Zdobimy nasze domowe ściany.
Bardzo ważnym elementem są odpowiednio ozdobione ściany w domowych wnętrzach. ściana


Nieniejsza oferta nie jest ofertą w rozumieniu kodeksu cywilnego.
Napisz do Nas   Mapa strony