mieszkanie

Wyszukaj w bazie tekstów

Jak wybrać dobrą tapetę. tapeta

Piekarnik w kuchni. piekarnik

Jak wybierać meble? wybór mebli

Pomysł na dekorację ścian. dekoracja ścian

Wybieramy farbę do sypialni. farba

Antyki w domowym wnętrzu antyki

Balkon ważnym elementem. balkon

Dbamy o ogród. ogród

Oszczędzamy energię w domu. energia

Podłogi w domowych wnętrzach. podłoga

1 2 3 4 5 >>

Wybieramy nowe okna.

Jeśli planujemy wymianę naszych starych, wysłużonych już okien na nowe to koniecznie powinniśmy się zastanowić nad tym jakiego wyboru dokonać, bowiem okien nie wymienia się co rok lub dwa - powinny one służyć nam dobrze o wiele dłużej.


Okna są bardzo ważnym elementem każdego dom i mieszkania. Jednak poza tylko praktyczną funkcją mogą pełnić również funkcję ozdobną.

Aby obie te rzeczy pogodzić ze sobą warto dobrze zastanowić się nad tym jakie okna wybrać. Pod uwagę będziemy brać zatem okna drewniane oraz okna plastikowe czyli okna PCV. Każde okno ma zarówno wady jak i zalety, dlatego zanim zdecydujemy się na coś konkretnego, powinniśmy owe wady i zalety poznać. Jeśli chodzi o okna z PCV, ich podstawową zaletą jest to, że są one tanie w porównaniu z oknami z drewna, okna te są też dość nowoczesne w wyglądzie.

Niestety ich podstawową wadą jest zaś to, że jeśli zepsuje się dany element takiego okna, nie będziemy mogli wymienić tegoż jednego fragmentu, ale całe okno. Poza tym okna PCV z czasem żółkną (szczególnie w kuchni i tam gdzie np palimy papierosy). Oczywiście stosując odpowiednie środki czyszczące i pielęgnacyjne nieco opóźnimy ten proces, ale nie powstrzymamy go. Jeśli chodzi o okna drewniane, ich wadą jest to, że są dość drogie (oczywiście cena zależy w dużej mierze od rodzaju drewna).

Niemniej są one wykonane z całkowicie naturalnego materiału, zatem przyjazne między innymi dla alergików. Okna z drewna świetnie izolują ciepło. A ponadto pasują do każdego rodzaju wnętrza, zarówno nowoczesnego jak i tradycyjnego. Są nawet osoby, które o wiele lepiej czują się w pomieszczeniach z oknami z drewna, a nie z innych tworzyw sztucznych.

Polecane teksty
Lepsza farba czy tapeta?
Każdy z nas chce mieć ładne domowe wnętrza, ważnym elementem są ściany. ściany

Jak wybierać meble?
Wybór mebli jest sprawą bardzo ważną i jednocześnie nie jest to wcale zadanie łatwe. wybór mebli

Podłoga w kuchni.
Kuchnia jest miejscem, w którym przede wszystkim przyrządzamy potrawy. kuchnia

Jak urządzić sypialnię?
Sypialnia jest bardzo ważnym pomieszczeniem w domu. sypialnia

Balustrada piękna i bezpieczna
Coraz bardziej popularne stają się balustrady szklane. balustrady szklane


Nieniejsza oferta nie jest ofertą w rozumieniu kodeksu cywilnego.
Napisz do Nas   Mapa strony