mieszkanie

Wyszukaj w bazie tekstów

Jak wybrać dobrą tapetę. tapeta

Piekarnik w kuchni. piekarnik

Jak wybierać meble? wybór mebli

Pomysł na dekorację ścian. dekoracja ścian

Wybieramy farbę do sypialni. farba

Antyki w domowym wnętrzu antyki

Balkon ważnym elementem. balkon

Dbamy o ogród. ogród

Oszczędzamy energię w domu. energia

Podłogi w domowych wnętrzach. podłoga

1 2 3 4 5 >>

Nie jest żadną tajemnicą, że łazienka jest miejscem bardzo specyficznym, w...

Jeśli planujemy remont łazienki to szczególną uwagę powinniśmy poświęcić podłodze łazienkowej. Musimy wybrać właściwą, aby mogła służyć nam przez długie lata.


Nie jest żadną tajemnicą, że łazienka jest miejscem bardzo specyficznym, w którym panują dość "ciężkie" warunki związane z dużą wilgotnością, do których należy odpowiednio dopasować łazienkowy sprzęt, meble, materiały budowlane.

Ważną sprawą w łazience jest podłoga. Najczęściej wykorzystywanym rozwiązaniem są oczywiście płytki ceramiczne czyli inaczej mówiąc kafelki. Pomieszczenie łazienkowe jest pomieszczeniem, które ma ciągły kontakt z wodą oraz parą wodną, tak więc nie jest dobrym pomysłem podłoga z dywanem czy wykładziną dywanową. Są osoby, które decydują się na panele czy też parkiet drewniany w łazience i choć jest to rozwiązanie bardzo ciekawe, jest też dość niebezpieczne.

Oczywiście nie jest ono wykluczone, jednak przy wyborze takie opcji trzeba naprawdę szczególnie dbać o łazienkową podłogę. Wspomniane zatem wyżej już kafelki są więc rozwiązaniem najlepszym, bo nie przysporzą nam żadnych trudności jeśli chodzi o zachowanie czystości i higieny. Inną ciekawą propozycją jest także kamień naturalny, choć tutaj należy liczyć się z dość sporymi kosztami takiej inwestycji.

Jeśli boimy się o to, że płytki ceramiczne nie będą zbyt przyjemne w dotyku kiedy będziemy wychodzić z kąpieli to zawsze też możemy zastanowić się nad ogrzewaniem podłogowym, które rozwiąże nasz problem. Możemy też położyć jakiś mały łazienkowy dywanik przy kabinie prysznicowej lub wannie, ale tu trzeba pamiętać o tym, by taki dywanik często czyścić.

Nieniejsza oferta nie jest ofertą w rozumieniu kodeksu cywilnego.
Napisz do Nas   Mapa strony