mieszkanie

Wyszukaj w bazie tekstów

Jak wybrać dobrą tapetę. tapeta

Piekarnik w kuchni. piekarnik

Jak wybierać meble? wybór mebli

Pomysł na dekorację ścian. dekoracja ścian

Wybieramy farbę do sypialni. farba

Antyki w domowym wnętrzu antyki

Balkon ważnym elementem. balkon

Dbamy o ogród. ogród

Oszczędzamy energię w domu. energia

Podłogi w domowych wnętrzach. podłoga

1 2 3 4 5 >>

Oszczędzamy energię w domu.

Oszczędzanie energii elektrycznej to bardzo ważna sprawa i warto o tym pamiętać jeśli chcemy zaoszczędzić nieco pieniędzy i jednocześnie przysłużyć się środowisku naturalnemu.

Każdy z nas chciałby żyć na jak najwyższym poziomie, a jednocześnie w jakiś sposób oszczędzać pieniądze. Wydawałoby się, że jest to niemożliwe, a jednak okazuje się, że jest całkiem inaczej. Otóż, chcąc oszczędzać na jednym, aby móc odłożyć pieniądze na coś innego możemy zacząć od oszczędzania energii. Oszczędzanie energii zaś powinniśmy zacząć od wymiany tradycyjnych żarówek na nowe żarówki i najlepiej aby była to nowoczesna technologia LED. Dlaczego?

Oczywiście z tej prostej przyczyny, że lampy ledowe są bardzo energooszczędne i używając ich możemy zaoszczędzić aż do 80 procent energii. To jednak nie wszystko w kwestii oszczędzania energii, bo możemy zrobić wiele więcej. Przede wszystkim musimy wyrobić w sobie nawyk wyłączania światła jeśli wychodzimy z danego pomieszczenia i nie zamierzamy wrócić do niego przez dłuższy czas. Pamiętajmy o wyłączaniu telewizora nie tylko na pilocie, ale na listwie, to dotyczy także innych sprzętów.

Jeśli mamy w domu sprzęty, z których korzystamy stosunkowo rzadko to również powinniśmy wyłączać wtyczkę z gniazdka, bowiem nawet jeśli w danym momencie nie gotujemy wody w czajniku czy nie suszymy włosów suszarką to i tak energia jest pobierana. Kiedy zaś zapragniemy wymienić domowe sprzęty jak lodówka czy pralka to powinniśmy rozglądać się wyłącznie za takimi, które posiadają wysoką klasę energooszczędności.

Projektant wnętrz

Nieniejsza oferta nie jest ofertą w rozumieniu kodeksu cywilnego.
Napisz do Nas   Mapa strony