mieszkanie

Wyszukaj w bazie tekstów

Urządzamy przytulną kuchnię. kuchnia

Urządzamy pokój dziecka. pokój dziecka

Podłoga w dziecięcym pokoju. pokój dziecięcy

Drzwi do pokoju nastolatka. nastolatek

Kuchenny blat. blat

Jaką wykładzinę wybrać? wykładzina

Podłoga w łazience. łazienka

Jak dobrać odpowiednią farbę? farba

Wady i zalety kominków. kominek

Jak dobrać lustro do pomieszczeń w domu? lustra

<< 1 2 3 4 5 >>

wyposażenie kuchni     sprzęty domowe     farba     farba     dywan     wybór mebli     tapety     łazienka     temperatura     sklepy meblowe    

Co położyć na ścianę?

Kiedy planujemy odświeżyć swoje domowe wnętrza, w tym ściany, koniecznie powinniśmy się dobrze zastanowić, w jaki sposób to zrobić. Co przemawia za położeniem tapety, a może jednak farba?


Każdy z nas w jakiś sposób ozdabia swoje ściany. Jedni do tego celu stosują farby, inni zaś tapety - są to bowiem dwa najbardziej popularne rozwiązania jeśli chodzi o ozdobę ścian we wnętrzu domowym. Jeśli jednak tym razem nie mamy jasnej koncepcji co wykorzystać, musimy przemyśleć - lepsza będzie farba czy tapeta?

Po pierwsze wszystko zależy od tego, co lubimy, co się nam podoba, w jakich wnętrzach czujemy się dobrze. Współczesne farby i tapety pozostawiają daleko w tyle te, które można było zakupić jeszcze kilka, czy tym bardziej kilkanaście lat temu. Są one bardzo trwałe, solidne, odporne na uszkodzenia mechaniczne.

Prawda jest taka, że w tej chwili nawet nie musimy wynajmować fachowca do malowania czy też tapetowania ścian, bo współczesne technologie znacznie ułatwiają nam to zadanie i z powodzeniem możemy zrobić to samodzielnie. I tak przykładowo jeśli chodzi o tapetowanie. Standardowe tapety papierowe to już przeszłość. Teraz możemy kupić tapetę winylową, czy wykonaną z włókna szklanego, które są bardzo trwałe.

Dobrze jest wybrać na przykład tapetę winylową na flizelinie, dzięki czemu nie będziemy musieli namaczać klejem tapety, a tylko ścianę - układanie tapet będzie zatem zadaniem bardzo prostym. Podobnie ze ściąganiem tapet - dzięki flizelinie wystarczy mocno pociągnąć tapetę i odejdzie cały pas. Szybko, sprawnie, bez konieczności drapania ściany z kleju i pozostałości po tapecie.

Polecane teksty
Kilka słów o biokominkach.
Jeżeli nie stać nas na inwestycję w kominek tradycyjny, pozostane biokominek biokominek

Wady i zalety kominków.
Jeśli myślimy o zakupie kominka to świetnie, bo może on być wspaniałym elementem dekoracji. kominek

Podłoga w salonie.
Podłoga w salonie jest bardzo ważnym elementem wystroju. salon

Wykańczanie wnętrz jest dużym przedsięwzięciem
Wykańczanie wnętrz jest ważne jeżeli budujemy lub remontujemy dom. panele ścienne

Kuchnia otwarta czy zamknięta?
Kuchnia jest bardzo ważnym pomieszczeniem w naszym domu. kuchnia


<<     1 2 3     >>

Nieniejsza oferta nie jest ofertą w rozumieniu kodeksu cywilnego.
Napisz do Nas   Mapa strony