mieszkanie

Wyszukaj w bazie tekstów

Urządzamy przytulną kuchnię. kuchnia

Urządzamy pokój dziecka. pokój dziecka

Podłoga w dziecięcym pokoju. pokój dziecięcy

Drzwi do pokoju nastolatka. nastolatek

Kuchenny blat. blat

Jaką wykładzinę wybrać? wykładzina

Podłoga w łazience. łazienka

Jak dobrać odpowiednią farbę? farba

Wady i zalety kominków. kominek

Jak dobrać lustro do pomieszczeń w domu? lustra

<< 1 2 3 4 5 >>

Co położyć na ścianę?

Kiedy planujemy odświeżyć swoje domowe wnętrza, w tym ściany, koniecznie powinniśmy się dobrze zastanowić, w jaki sposób to zrobić. Co przemawia za położeniem tapety, a może jednak farba?


Każdy z nas w jakiś sposób ozdabia swoje ściany. Jedni do tego celu stosują farby, inni zaś tapety - są to bowiem dwa najbardziej popularne rozwiązania jeśli chodzi o ozdobę ścian we wnętrzu domowym. Jeśli jednak tym razem nie mamy jasnej koncepcji co wykorzystać, musimy przemyśleć - lepsza będzie farba czy tapeta?

Po pierwsze wszystko zależy od tego, co lubimy, co się nam podoba, w jakich wnętrzach czujemy się dobrze. Współczesne farby i tapety pozostawiają daleko w tyle te, które można było zakupić jeszcze kilka, czy tym bardziej kilkanaście lat temu. Są one bardzo trwałe, solidne, odporne na uszkodzenia mechaniczne.

Prawda jest taka, że w tej chwili nawet nie musimy wynajmować fachowca do malowania czy też tapetowania ścian, bo współczesne technologie znacznie ułatwiają nam to zadanie i z powodzeniem możemy zrobić to samodzielnie. I tak przykładowo jeśli chodzi o tapetowanie. Standardowe tapety papierowe to już przeszłość. Teraz możemy kupić tapetę winylową, czy wykonaną z włókna szklanego, które są bardzo trwałe.

Dobrze jest wybrać na przykład tapetę winylową na flizelinie, dzięki czemu nie będziemy musieli namaczać klejem tapety, a tylko ścianę - układanie tapet będzie zatem zadaniem bardzo prostym. Podobnie ze ściąganiem tapet - dzięki flizelinie wystarczy mocno pociągnąć tapetę i odejdzie cały pas. Szybko, sprawnie, bez konieczności drapania ściany z kleju i pozostałości po tapecie.

Polecane teksty
Wybieramy farbę do sypialni.
Sypialnia jest wnętrzem bardzo ważnym, dlatego trzeba o nią zadbać. farba

Podłoga w salonie.
Podłoga w salonie jest bardzo ważnym elementem wystroju. salon

Podłoga w łazience.
Jeśli chodzi o łazienkę to bardzo ważną sprawą, na którą powinniśmy zwrócić uwagę jest podłoga. łazienka

Wynajęcie mieszkania źródłem zarobku
Wynajem mieszkania może być dobrą alternatywą dla kupna w trudnych czasach. Czy warto więc zadłużać się i kupować mieszkanie, czy lepiej wynająć? wynajem

Kupujemy kabinę prysznicową.
Wybór nowej kabiny prysznicowej nie jest łatwy ponieważ obecnie ów wybór jest bardzo ogromny. prysznic


<<     1 2 3     >>

Nieniejsza oferta nie jest ofertą w rozumieniu kodeksu cywilnego.
Napisz do Nas   Mapa strony