mieszkanie

Wyszukaj w bazie tekstów

Jak wybrać dobrą tapetę. tapeta

Piekarnik w kuchni. piekarnik

Jak wybierać meble? wybór mebli

Pomysł na dekorację ścian. dekoracja ścian

Wybieramy farbę do sypialni. farba

Antyki w domowym wnętrzu antyki

Balkon ważnym elementem. balkon

Dbamy o ogród. ogród

Oszczędzamy energię w domu. energia

Podłogi w domowych wnętrzach. podłoga

1 2 3 4 5 >>

prysznic     kolor farby     lusterko     malowanie     balkony     wanna     farby     balustradą szklaną     otoczenie domu     regał pokojowy    

Czy nastolatek ma prawo do prywatności?

Każdy, kto ma w domu nastoletnie dziecko wie o tym, że ów nastolatek będzie domagał się prywatności. Czy można mu ją ofiarować?


Obecnie ciężko jest w pełni zaufać swojemu dorastającemu dziecku. Dzieje się tak ponieważ w dzisiejszych czasach praktycznie każdy nastolatek narażony jest na zły wpływ otoczenia, dodatkowo swobodny dostęp do sieci, jaki ma większość nastolatków nierzadko bardzo komplikuje sprawę. Co zatem zrobić jeśli nasz nastolatek poprosi o to, abyśmy pozwolili mu zamykać drzwi do pokoju?

Oczywiście większości z nas od razu taka prośba będzie wydawać się podejrzana. Ale prawda jest taka, że prywatność jest rzeczą ważną nie tylko dla nas, bo i dla naszych dorastających dzieci. I nie chodzi od razu o to, że dziecko chce zrobić coś złego. Jeśli chodzi o zamek do drzwi, to nie musimy go montować, jeśli już naprawdę obawiamy się o to, co będzie się działo za zamkniętymi drzwiami. Z drugiej jednak strony musimy liczyć się z tym, że jeżeli nazbyt będziemy kontrolować nasze dziecko to wcześniej czy później obrazi się, bo będzie czuło się urażone. I jeżeli naprawdę nic złego nie robi to będzie miało do tego absolutne prawo.

Zanim więc zrobimy cokolwiek, dobrze będzie jeśli porządnie się zastanowimy. Najlepiej też po prostu porozmawiać ze swoim dzieckiem, aby wiedziało o tym, że chcemy mu ufać, ale się martwimy, więc to teraz jego rzecz, aby przekonało nas do tego, że nie mamy o co się martwić, a chęć zamykania się we własnym pokoju nie jest podyktowana żadnymi podejrzanymi sprawkami, a zwykłym pragnieniem odrobiny prywatności.

Polecane teksty
Podłoga w salonie.
Podłoga w salonie jest bardzo ważnym elementem wystroju. salon

Jak wybrać dobrą tapetę.
Obecnie mamy ogromny wybór jeśli chodzi o taki artykuł jak tapety. tapeta

Ryzykowne łączenie stylów
Meble nowoczesne zestawione z meblami z poprzednich epok. meble do salonu nowoczesne

Meble włoskie to oryginalność i finezja
Meble włoskie cechują się bardzo oryginalnym stylem. włoskie meble

Urządzamy pokój dziecka.
Urządzanie pokoju dziecka to naprawdę bardzo ważna sprawa! pokój dziecka


1 2 3     >>

Nieniejsza oferta nie jest ofertą w rozumieniu kodeksu cywilnego.
Napisz do Nas   Mapa strony